Zaburzenia potencji, erekcji i wytrysku – Jak się z nimi uporać?

 

Problemy z potencją, erekcją i wytryskiem są jednym z najczęstszych powodów unikania bliskich kontaktów z partnerką. W wyniku ich wystąpienia, mogą pojawić się kolejne problemy – brak pewności siebie czy problemy w związku, który niegdyś pełen był czułego współżycia i bliskości. Taki stan rzeczy może spowodować wzajemne namnażanie się problemów, prowadząc do tzw. „błędnego koła”. Szczęśliwie, istnieje szereg metod umożliwiających skuteczne zdiagnozowanie przyczyn dolegliwości i redukcję takich zaburzeń.

W jaki sposób mogą przejawiać się problemy z życiem seksualnym?

Na zaburzenia erekcji, czyli problemy z utrzymaniem wzwodu cierpi blisko 1,5 mln mężczyzn po 35. roku życia. Mniej częstym zaburzeniem jest przedwczesny wytrysk ograniczający długość stosunku zaledwie do kilku minut – w tym przypadku nie ma jasno określonej reguły – problem na tle psychologicznym może dotknąć również osoby zdrowe. Na niskie libido i brak chęci do współżycia mężczyźni skarżą się tylko okazjonalnie – w większej skali dotyczy on kobiet. Nawet młodzi mężczyźni mogą narzekać na brak aktywności seksualnej przyjemności – wytrysk może się znacząco opóźniać, a my tuż po jego wystąpieniu nie odczujemy intensywnego orgazmu.

Przyczyny zaburzeń potencji, libido i erekcji

Sama potencja może zostać zaburzona na wiele sposobów. W trakcie diagnozy najczęściej okazuje się, że chodzi o nieprawidłowy styl życia, zmiany hormonalne wynikające z procesów starzenia, przewlekłe choroby, a także stosowane medykamenty. Z przedwczesną erekcją możemy zetknąć się po dłuższej abstynencji od seksu i masturbacji – najczęściej dzieje się tak przez czynnik psychologiczny otoczenia lub nadmiernie silne podniecenie. Orgazmu mogą nie doświadczać mężczyźni, którzy nagminnie oglądają filmy dla dorosłych, nie są zadowoleni z seksu z partnerką lub stresują się podczas stosunku. Czasem może być to spowodowane po prostu gorszym dniem, ale jeśli taki stan się utrzymuje – najlepiej odwiedzić lekarza.

Jak uporać się z tymi wszystkimi problemami?

kamagraNajłatwiej i najtaniej będzie zastosować zbilansowaną dietę, poprawić jakość swojego życia, zadbać o to, aby życie łóżkowe było wzbogacone o elementy gry wstępnej, a także afrodyzjaki. Warto będzie zredukować stres i poświęcać większą część wolnego czasu na własne zainteresowania, relaksację i przyjemności. Jeśli okaże się, że problem dotknął nas na podłożu hormonalnym, możemy pokusić się o zastosowanie terapii hormonalnej z użyciem testosteronu oraz suplementów poprawiających pracę układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. W wielu przypadkach poleca się zrezygnować z diuretyków np. kawy, alkoholu i kreatyny – działają moczopędnie przez co utrudniają osiągnięcie wzwodu. Poleca się przeczytać, co napisano w ulotkach stosowanych przez nas leków – te nierzadko mogą prowadzić do pogorszonych wrażeń w sypialni.

Dodaj komentarz